התקשרו : 054-4520506
"למרות שאף אחד לא יכול לחזור אחורה וליצור התחלה חדשה כל אחד יכול להתחיל מעכשיו, וליצור סוף חדש..."
(קרל ברד)

מאמרים

כתבות שפורסמו ברשת

מאמרים באתר

הילד יוצא לחופש... אך הפרעת הקשב לא בחופש מהילד !!!

ערב יציאה לחופשת הקיץ. הילדים כבר מצפים . ההורים לעומת זאת, אולי קצת חוששים- איך נעבור השנה את הקיץ בשלום?. ילדי הקש"ר (קשב וריכוז) מחכים בקוצר רוח לצאת לחופש הגדול לאחר מאמץ יומיומי לשרוד את היוםיום ללא כעסים, להתעורר בזמן ולא לאחר לביה"ס, לעמוד בציפיות שלנו ההורים ושל המורים , חברת הילדים וכמובן לעמוד במשימות הלימודיות המהוות לא פעם חוויה ואתגר לא פשוט.

הילד שלי כל הזמן על המסך - זמן קורונה

לאחרונה, שואלים אותי הורים רבים, כיצד להתייחס בתקופה מיוחדת זו, לכל נושא המסכים? הילדים מבודדים מחברים, מנותקים מהעיסוקים היומיומיים כמו חוגים, משחק עם חברים בחוץ, אימוני ספורט ועוד. כל אלה מביאים את הילדים לשהות שעות רבות מול מסכים. תוסיפו לזה גם את הלמידה המקוונת עם ביה"ס e-Learning ההורים עומדים מול שאלה קשה ודאגה רבה כיצד לנהוג. האם להגביל או לא?

מעגל ההשפעה כהורה

מעגל ההשפעה שלי כהורה לילד בעל הפרעת קשב

הפרעת קשב (ADHD) היא לא רק עניין של "יש או אין" אלא גם עניין של "יותר או פחות".
הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירו-התפתחותית תורשתית, ולכן כהורים עלינו ללמוד לקבלה כמו כל דבר אחר שקיבלנו בדרך הטבע. מומלץ שנלמד על עולם הפרעות הקשב באופן כללי ונעמיק בפרט בהפרעת הקשב של הצאצא הפרטי שלנו.

תפקודים ניהוליים - Executive Functioning

תפקודים ניהוליים הינם אוסף מיומנויות קוגניטיביות גבוהות אשר מאפשרות שליטה ובקרה על התנהגות, מחשבה ורגש ובכך מסייעים להשיג מטרות שונות. תפקודי הניהול נדרשים בעיקר בתפקודים שאינם שגרתיים, ובמטלות חדשות ומורכבות.
תפקודי הניהול כוללים "מטריה" רחבה של מיומנויות קוגניטיביות...

התפרצויות זעם

התפרצויות זעם

כעס הוא דבר טבעי ונורמלי וכולנו חווים כעסים במהלך חיינו, בדיוק כפי שאנו חווים גם רגשות אחרים. אך לעתים הכעס יוצא משליטה, דבר אשר מביא איתו השלכות הרסניות. כאשר הכעסים יוצאים מכלל שליטה והופכים להתפרצויות זעם הם גורמים לבעיות וחיכוכים בכל תחומי החיים

אם עוצרים, מגיעים למקומות מופלאים

אם עוצרים, מגיעים למקומות מופלאים

תזכרו רגע ברגעים האלה בחיים, שאם רק הייתי מצליחה בהם לעצור, להגיד משהו לעצמי, "אני קודם כל נרגעת" … ורק אחרי זה אני מגיבה… או עוצרת, מתבוננת .. בודקת, מה קורה לי עכשיו? ומה קורה לילד שלי? האם אני מבינה מה קורה איתי עכשיו, על מה אני כועסת? מאיפה עכשיו אני מגיבה…..

אכילה הפרעות קשב

אכילה, הפרעת קשב ומה שביניהם

אנו שומעים לא פעם את המשפט תאכל נכון… תאכלי באופן מאוזן… השאלה היא, מה זו אכילה מאוזנת וכיצד משיגים אותה? כשאנו מדברים על אכילה נכונה אנו מתייחסים לשני פרמטרים עיקריים: הרגלי אכילה ומרכיבי המזון שאנו מכניסים לגוף. כדי שנוכל לשמור על אכילה נכונה לאורך חיינו אנו נדרשים למיומנויות הבאות- תכנון, יכולת דחיית סיפוקים, שליטה עצמית, ויסות רגשי, יכולת התמדה, התמודדות עם תסכול, יכולת להבחין בין רעב לשובע ואסטרטגיות להתמודדות במצבים שונים.

הפרעות אכילה

הפרעת קשב וריכוז ADHD, השמנת יתר, דיאטה והפרעות אכילה

הפרעת קשב וריכוז ADHD מקצינה נטיות שיש לכולנו! המוח, במקרה זה, זקוק לגירוי מתמיד מסוגים שונים, כאשר הוא מזהה גירוי שתמיד זמין לו יש לו נטייה להתמכר אליו. לכן, ישנו קשר הדוק בין הפרעת קשב וריכוז ADHD לבין איבוד שליטה והתמכרויות בכלל.

לעבור לבית ספר חדש – איך לעבור את זה בשלום?

הורים רבים עסוקים בימים אלו בשאלה, מתי ואיך לבשר לילדיהם שהם עוברים לבית ספר אחר. מצד אחד מאמינים שזה הדבר הנכון ואנו הולכים לתת לילד שלנו תנאים טובים יותר. מצד שני חוששים מאד מהתגובה שלו….